Na današnji dan: Če Gevara prije 59 godina održao govor koji se i dalje pamti
Događaji na dan 11. decembar
1602. – Karl Emanuel Savojski posljednji je put napao Ženevu da bi je pripojio, a kao sjećanje na taj dan svake godine se slavi Eskalada.
1816. – Indiana je postala 19 savezna država SAD-a.
1852. – Papa Pio IX. bulom Ubi primum placuit uzdignuo Zagrebačku biskupiju na rang nadbiskupije.
1858. – Svetoandrejska skupština izvršila smjenu dinastija u Srbiji zbacivši kneza Aleksandra Karađorđevića. Na presto vraćen Miloš Obrenović, a za njegovog nasljednka proglašen njegov sin Mihailo.
1888. – Skupština Srbije prihvatila Ustav koji je predložila Narodna radikalna stranka. Ustavom, pisanim po uzoru na belgijski ustav iz 1831, u Srbiji uvedena parlamentarna demokratija.
1894. – U Parizu otvorena prva svjetska izložba automobila, na kojoj se predstavilo devet proizvođača.
1937. – Fašističko Veliko veće donijelo odluku da se Italija povuče iz Lige naroda.
1941. – Njemačka i Italija objavile rat SAD, a Kongres SAD istog dana objavio rat tim zemljama. Poljska objavila rat Japanu, a Kuba, Kostarika, Nikaragva, Dominikanska Republika i Gvatemala Nemačkoj i Italiji.
1946. – Generalna skupština Ujedinjenih nacija osnovala UNICEF, Međunarodni fond Ujedinjenih nacija za pomoć djeci u zemljama razorenim ratom.
1964. – Če Gevara održao govor u Ujedinjenim nacijama. Čuveni revolucionar Ernesto Če Gevara prije 59 godina obratio se svjetskim liderima sa govornice Generalne skupštine Ujedinjenih nacija u Njujorku, i poslao nekoliko poruka koje su i danas aktuelne.
1972. – Članovi posade Apolla 17 Cernan, Evans i Schmitt posljednji puta na Mjesecu. Završava Program Apollo. Planirane misije Apolla 18, 19, i 20 su otkazane.
1973. – Zapadnonemački kancelar Vili Brant i čehoslovački premijer Lubomir Štrougal potpisali ugovor kojim je formalno poništen Minhenski pakt iz 1938, kojim su Velika Britanija i Francuska prepustile nacističkoj Njemačkoj oblast Sudeta u Čehoslovačkoj.
1991. – U Mastrihtu potpisan Sporazum o monetarnoj i političkoj uniji članica Evropske zajednice.
1991. – Ukrajina priznala Hrvatsku. Bila je prva zemlja članica UN-a koja je to napravila.
1992. – Savjet bezbednosti UN, na zahtjev Makedonije, odobrio upućivanje 800 vojnika UN u tu bivšu jugoslovensku republiku.
1997. – U Kjotu, posle maratonskih pregovora, potpisan Protokol o zaštiti životne sredine koji predviđa i smanjenje proizvodnje ugljen-dioksida i drugih štetnih gasova za koje se smatra da izazivaju efekte “staklene bašte” i globalno zagrevanje. SAD nisu stavile svoj potpis uz objašnjenje da bi to nanjelo štetu njihovoj privredi.
2000. – Izrael i Palestina obnovili kontakte na višem nivou u cilju okončanja sukoba i nalaženja načina za obnavljanje mirovnih pregovora.
2001. – Vrhovni sud SAD osudio Francuza Zakariasa Musauia zbog učešća u napadima u SAD 11. septembra 2001, što je prva kazna u SAD koja se direktno odnosi na te napade.